Kā atvērt kontu ārzemju bankā.

Raksts labots 19.12.2020.

Esmu meklējis iespēju atvērt kontu ar maksājumu karti ārzemju bankā, ar domu, ka Latvijas Tiesu izpildītāji bankas kontam nevarētu tikt klāt. Fakti ir interesanti. Pirmkārt:

Ja esat kādas ES valsts likumīgs iedzīvotājs, jums ir tiesības atvērt pamatmaksājumu kontu. Bankas nedrīkst noraidīt jūsu konta atvēršanas pieteikumu tikai tāpēc, ka nedzīvojat valstī, kur banka veic uzņēmējdarbību. (http://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/financial-products-and-services/bank-accounts-eu/index_lv.htm)

Meklējam tālāk. Diemžēl lielākajā daļā Vācijas, Šveices, Austrijas, Anglijas bankās ir daž ne dažādi šķēršļi – nepieciešamas izziņas par dzīves vietu attiecīgajā valstī, izziņas no darba devēja, liela depozīta summa utt. Amerikas un visādu ofšoru banku konti atkrīt, jo tie nenodrošina SEPA maksājumus EUR valūtā, kas nodrošina salīdzinoši mazas pārskaitījumu un maksājumu izmaksas. Obligāts nosacījums ir IBAN konta numurs!

Esmu mēģinājis Maltas Nemea Bank. Šajā bankā jāiesūta Pases un/vai ID kartes skanēts attēls, un jāpārskaita uz pagaidu kontu EUR 50,- no esoša uz tava vārda esoša konta. Te es apstājos, jo man uz to brīdi nebija konta, no kura varētu veikt maksājumu un viņiem vēl nav savas maksājumu kartes, ko viņi sola 2016.gadā.

Izmēģināju weststeincard, kas izrādījās ļoti dārga, nepraktiska un izskatās ka nemaz neattīstās. Izmetu miskastē.

Vācu N26 nez kādēļ vairs nepiedāvā pakalpojumus privātpersonām Latvijā, lai gan agrāk piedāvāja. Tāpēc nekomentēšu. Kaut kur internetā baumo, ka viņiem bija apnicis čakarēties ar VID…. baumas.

Rezultātā esmu nonācis pie sekojošiem rīkiem:

 • Pilnvērtīga Lietuviešu internet banka latviešu valodā, ar lētiem un ĀTRIEM pārskaitījumiem un VISA karti – Paysera.
 • Monese – rezerves karte ar IBAN kontu Apvienotajā karalistē, MasterCard karti. Ērta mobilā aplikācija – Monese. Karte lietojama arī ApplePay!
 • Revolut – Latvijā ļoti izplatīta karte savstarpējiem darījumiem. Iphone kontaktos uzreiz redzu kas lieto Revolut. Protams ar IBAN kontu un VISA. Karte lietojama arī ApplePay!

Lietuvā ir  “Paysera LT” – licencēta elektroniskās naudas iestāde, kas izstrādājusi un attīsta starptautisko maksājumu sistēmu “Paysera” Te salīdzinoši vienkārši var atvērt kontu un arī iegūt VISA maksājumu karti. IBAN konts, SEPA maksājumi – viss tā kā vajadzīgs. VISA kartes izgatavošanas un piegādes maksa uz Latviju ir EUR 8,- Kartes piegādes laiks aptuveni mēnesis. Ir pieejama internet banka, kas ir arī latviešu valodā. Viss kā pienākas. Maksa par pārskaitījumu no Latvijas ir neliela – no Swedbank piemēram EUR 0,36. Pilnvērtīga maksājuma karte, ko var lietot Paypal utt. Ja svešs nav Photoshop, tad uzzīmējot kreisus dokumentus, iespējams atvērt pilnīgi anonīmu bankas kontu un dabūt VISA karti. Tik nezin kā no Latvijas pasta to dabūt, jo te droši vien prasa dokumentu… Un arī adresei jābūt reālai.

Īsis sakot gaidu arī Paysera VISA karti – informēšu par saņemšanu un lietošanu. Šo karti pasūtīju tādēļ, ka baidos ka jaunatvērtajam Citadeles kontam varbūt uzklups Tiesu izpildītāji.


Papildināts 19.12.2020.

Šobrīd lietoju Revolut un Paysera ļoti aktīvi un daudzus gadus. Pirmais kas visus interesē vai kontu neaiztiek tiesu izpildītāji. Nevienu no šiem kontiem neviens nav aizticis (uz 19.12.2020.).

Revolut ir ļoti vienkārša maksājumu karte, ko zibenīgi var papildināt no jebkuras citas maksājumu kartes, no cita Revolut konta. Var arī pārskaitīt naudu uz Revolut tikai nāk kādas divas dienas. Ļoti ērta aplikācija telefonā, ērta lietošana. Darbojas arī ar Apple Pay. Revolut lietoju tikai karšu un Apple Pay maksājumiem. Apple Pay baigi ērti ka var norēķināties ar telefonu vai pulksteni ja maks aizmirsts mašīnā vai mājās.. Piebildīšu, ka šogad, dēļ brexit, Revolut ir pārcēlies uz Lietuvu (iepriekš Anglija).

Paysera nesen atsūtīja jaunu karti, jo pirmajai beidzies termiņš. Paysera ir krietni vienkāršojuši reģistrāciju – samazinātas visas izmaksas. Paysera karte arī atbalsta Apple Pay. Paysera lietoju kā pilnvērtīgu internetbanku – viss latviešu valodā, ērti un pārskatāmi. Uz Paysera saņemu algu un dažādus pārskaitījumus. Mīnuss tas ka no Swdbankas uz Paysera  pārskaitījums nāk 2-3 dienas. Toties no Paysera uz jebkuru LV banku maksājums atnāk mazāk kā minūtes laikā! (Arī uz Vāciju – esmu mēģinājis). komisija maksājumiem NULLE.
Šogad paysera atvērusi iespēju atvērt kontu arī uzņēmumam. Arī šo iespēju izmantoju – viss ir ātrāk un lētāk nekā LV bankās.

Ar šo risinājumu kopumā esmu ļoti apmierināts, tādēļ neko jaunu neesmu meklējis. Iespējams uz šo brīdi ir jaunāki risinājumi.

71 Comments

   1. Konts vēl arvien darbojas un tiek intensīvi lietots. kopš 2014.gada. Nekādu problēmu.

     1. Kādu 10to reizi atbildu uz šo jautājumu. Man viss strādā un neviens nav ticis klāt līdz šai dienai 28.05.2019. Latvijas bankās, tai pat laikā, tiesu izpildītāji visu ir nobloķējuši.
      Protams es nevaru nevienam neko garantēt, varbūt mani četri tiesu izpildītāji ir par dumju jeb summas par mazu – 500, 1000, 4000, 6000 eur pie dažādiem. Kaut kas jau ir dzirdēts ka mākot Anglijas tiesu izpildītājus piesaistīt – https://skaties.lv/zinas/arvalstis/paradu-piedzineji-no-latvijas-tiek-klat-emigrantu-banku-kontiem-anglija/ iespējams ka šāda shēma strādātu arī Lietuvā.

    1. Nedzīvojot Latvijā, bet dzīvojot citā ES valstī, kur nav EUR valūta. Un esmu šīs valsts iedzīvotājs, vai vari šeit atvērt bankas kontu, un nebūs jābaidās ka LV bankas un Tiesu izpildītāji uzzinās un raus nist naudu no manas ārzemju bankas?

   1. Sveika Solvita. Lasìju ka 2020.02.04 16:57 rakstijàt ka lietojat arzemju kontu. Kà jums šobrìt ar veiksmi? Jautàju jo pats vèlos atvert paysera
    Paldies gaidu no jums atbildi.

    1. Payser kontus, neatbalsta daudzas Latvijas bankas, nevar pārskaitit. Swedbank, Industrial neļauj, nepiedāvā pairskaitījumu uz Payser

     1. No swedbank maksāju algu. nedomāju ka kādai SEPA sistēmas dalībniecei citai bankai tā vienpersoniski izlemt nezkādēļ neskaitīt naudu uz citu SEPA banku.

 1. Man Lietuvā Paysera konts jau ļoti sen. LV tiesu izpildītāji to nav aiztikuši. Jaunatvērts Citadeles konts gan noturējās tik pāris mēnešus.

  1. Esat mēģinājuši Monese.com? Kaut kas līdzīgs Revolut, N26 utt. Principā Lielbritānijas (GB) konti, sava Mastercard karte, internetbanka, bez kalkulatoriem un kodu kartēm. Bet reģistrējoties vajag savus ID nofočēt un seju iefilmēt, tāpēc tādus viltotos datus gan nebūs reāli reģistrēt. Es pieļauju, ka ZTI arī klāt baigi netiek, varbūt kādam ir vairāk zināšanas par šo?

   Ja kāds vēlās, tad Monese var reģistrēties šobrīd un par to saņemt 15 Eur + bezmaksas karti + atsūta uz pastu un nav jāiet uz pasta nodaļu (kādās 3-7 dienās būs klāt). Lai saņemtu savus 15 eur, reģistrējoties vajag ievadīt kodu “JANIS634”, vai spiest uz šo linku – https://monese.app.link/bZOBOZ6kGW?invite=JANIS634
   Varbūt kādam noder 🙂

  1. Droši vien ir jāprasa konkrētajā bankā. Parasti ārzemju bankā, līdzīgi kā pie mums, kontu var atvērt bez maksas. Maksa tiek piemērota piemēram par norēķinu kartes izsniegšanu. Vēl man bija simboliski 10EUR jāpārskaita no cita sava konta – tā bija tāda kā autorizācija.

   1. Interesē kā var uzlikt naudu uz šī konta,ja tādu izveido,tikai ar pārskaitijumu?

 2. Ja ir Paysera konts, tad tam pienākas arī VISA karte un ar karti naudu var izņemt jebkurā bankomātā. Komisija neatkarīgi no summas 1EUR.

 3. Cik ilgā jūs nokārtojāt Paysera VISA karti???Jau otro nedēļu uz inbox nesaņemu tālākās norādes konta atvēršanai?

 4. Bet ja tagad man no darba devēja tiesu izpildītājs velk nost maksu par nepabeigtu līzingu; iedodot ārzemju kontu viņi taču tāpat vilks nost, vai ne?

  1. Skatoties kā tiesu izpildītāji dara. Ja viņi uzsēdušies darba devējam un darba devējs atskaita, tad neko padarīt nevari. Ja tiesu izpildītāji bloķējuši kontu, tad gan vari atvērt kontu Lietuvā, dot darba devējam un tiesu izpildītāji tam piķim netiks klāt.
   https://www.paysera.lv/ref/671676

 5. O.K Tas ta kā būtu skaidrs vai nebūs jāpinķerējās ar tiem fakingiem smart i-d vai dolbītajiem kalkulātoriem?

 6. Palasiet 9.un 10. punktu , tur viss ir pateikts. Viss tiek informets tiesu izpilditajam.

  10. ЦЕЛЬ: Управление задолженностью.

 7. Gribu atvert internet bankas kontu caur internetu tas vispar ir ispejams nebraucot uz kadu bankas filiali???
  Ja kāds var man ko ieteikt rakstāt man uz e-pastu marcello7790@gmail.com
  iepriekš pasakos paldies

 8. kaa ir ja atveru kontu lt banka paysera sanemot pabalstus lv tie man ies uz to kontu!un ka ar tiem kodu kalkulatoriem un smart id.

 9. paysera nav kodu kalkulatoru un smart id. tur lidziga sistēma autorizējot darījumus ar mobilo telefonu un īsziņām.
  Par pabalstiem gan nezinu… nez kā Valsts iestādes skatīsies ja liksi skaitīt pabalstus uz citas valsts bankas kontu…

 10. Labdien. Interesē vai tiesu izpildītāji var bloķēt kontu mana uzņēmuma kur ik pa laikam ienāk nauda līdz 500eur?

  1. Tiesu izpildītāji var atņemt naudu ja ir spēkā esošs tiesas lēmums. Protams pirmais kur ķeras klāt ir bankas konts.

 11. 4.15. Ja Iestāde saņem norādījumus no tiesu izpildītājiem un (vai) citām institūcijām vai amatpersonām, kurām ir tiesības arestēt vai dot norādījumus atskaitīt Klienta naudas līdzekļus vai pārtraukt naudas līdzekļu pārskaitījumu no Klienta Konta, Iestādei ir tiesības pārskaitīt naudas līdzekļus no Klienta Kartes Konta uz Klienta Paysera Kontu bez atsevišķa brīdinājuma, tādējādi izpildot pilnvaroto personu un (vai) institūciju norādījumus.

  1. Drošvien te domāts Lietuvas tiesu izpildītāji vai citas institūcijas!

   1. Esmu maza neizpratnē, viens saka vienu, otrs saka otru. Kā tad tur īsti.? Vai LV tiesu izpildītāji tiek vai netiek klāt kontam? Un kur var atrast tos 9.10. Punktu? Kas bija minēts komentāra.

     1. Ilmār, Tu minēji ka Tev bija simboliski jāpārskaita 10€ no cita sava konta uz payser. Bet kā to izdarīt, ja manu kontu Latvijā ir bloķējis tiesu izpildītājs ? Pat ja es to varētu izdarīt, tad tiesu izpildītājs momentāli redzētu, ka esmu veicis šādu darbību uz Lietuvas kontu un tādējādi bloķētu arī manu payser kontu. P. S. – Tikko iereģistrējos payser un gaidu apstiprinājumu.

     2. Varbūt ir info,skaidru naudu uz paysera kontu var uzlikt tikai caur moneyekspress?

 12. Nu bez tā maksājuma droši vien neies krastā… Atver īslaicīgu kontu jebkurā citā Latvijas bankā, veic to maksājumu un slēdz kontu. Tas droši vien vienīgais variants. Un vēl – tiesu izpildītājs var bloķēt kontu, bet darījumus, t.sk. iepriekšējos, viņš nevar redzēt.

  1. Dažu stundu laikā paysera apstiprināja manus datus. Ielādēju arī mobilo aplikāciju. Viss ļoti vienkārši. Neprasa arī neko pārskaitīt kā simbolisku maksājumu. Tagad tik jāpasūta visa karte un par to gan ir jāieskaita savā paysera kontā 3.00€ par karti un pasta izdevumi. To taču varu izdarīt no jebkuras Latvijas bankas neesot to klients – nu cik es saprotu!Tad jau problēmām nevajadzētu rasties. P. S. – paldies Ilmār par labu padomu!Ceru tikai, ka TI netiks klāt!!!

    1. Mans konts darbojas kopš 2014.gada un ir vairākas tiesu izpildītāju lietas. Neviens paysera kontu nav aizticis.
     Lietot paysera ir ļoti ērti. Ir gan desktop versija, gan mobilā aplikācija. Viss protams latviešu valodā un pat ērtāk kā hanzanet piemēram. Pārskaitījumi arī ir ātrāki un lētāki nekā piemēram no swedbank uz citām bankām.

 13. Ja parādnieka konts ir reģistrēts ārvalstī, Latvijas zvērināts tiesu izpildītājs uz to vērst piedziņu nevarēs.
  Tiesu izpildītāju likuma 40. panta pirmā daļa nosaka: zvērināta tiesu izpildītāja izvirzītās prasības un dotie rīkojumi, veicot amata darbības, ir saistoši visām personām Latvijas valsts teritorijā.

 14. N26 ir ideāls serviss, īpaši ja paņem to black karti kas maksā 9 eiro mēnesī. Vienīgā bēda ir 25 k limits mēnesī bet daudz papild pakalpojumu – apdrošināšana gal tel zādzībā, bagāžas un lid kavēšanas, medicīniskā apdr. ārzemes un vel daudz kas cits… Karte atnāca visai ātri, no hansenes pusdienlaikā izskaita dienas beigās jau ir kontā. Viss caur tel tb maksājumu apstiprināšana un tt. Pie tam vācijas kantoris ar vācu pedantismu un servisu. No sākuma mazliet jāpiešaujās bet pēc tam nekādu problēmu IBAN un tt… Par tiesu izpildītājiem nemaz nerunājot, agrāk kad vēl bija PBN banka tad mierīgi varēja pārskaitīt tb. pat ja nav konta PBNaa – tagad nezinu, pagaidām nav ideju.

  1. Tev laikam N26 ir ļoti sen, jo viņi jau kādu laiku nepiedāvā pakalpojumus Latvijas rezidentiem…
   Mēģinot reģistrēties saņmam šādu paziņojumu…

   Waiting List
   We’re not in your region yet, but you can sign up for our waiting list and we’ll let you know when we’re available there.

 15. Ilmār ,atvaino ,bet kaut ko nesapratu….par šo Pay sare–it kā kaut kur bija pieminēts ,bet konkrēti man nedaleca))–ja man nav nevienas “”kartes”‘ –visas bloķētas…vai atverot šo Paysare mobbankas kontu…darba devējs vai kādi citi nesaistīti ar Paysare,var tā gluži mierīgi uzlikt naudu uz mana Paysare konta..??Bez problēmām?? Zvanīju uz Paysare atbalstu,bet man tur atbildēja visai miglaini un diezgan nekonkrēti…

 16. Kads ir atvēris paysera kontu pirms z.t izpildītājiem?
  Tika klāt vai netika?
  Izņemot Ilmāru, varbūt ir kāda attsauksme.

  1. Labs jautājums par paysera konta atvēršanu pirms zti ķērušies pie konta bloķēšanas utt.

   1. LV kontu gadījumā piemēram nav starpības vai kontu ver pirms, vai pēc zti. – pēc zti atvērtais konts noturējās pāris mēnešus (citadele). Laikam zti shēma ir, ja nevar piedzīt pirmā piegājienā LV bankām izsūtītos izpildrakstus, tad ik pēc pāris mēnešiem LV bankām sūta atkārtoti – lai izķertu gudriniekus kas atver kontu citā bankā. Un kā redzams no manas pieredzes, tad LT un GB konti turās un tur nekādu problēmu nav.

  2. Man ar ir paysera konts jau kādu gadu, Tiesu izpildītāji vēl līdz šim neko nav atņēmuši

   1. Labdien Juri!Cik saprotu payser ir lietuviesu uznemums un musu ZTI klat tam netiek?Gribu atvert kontu un visu naudu sanemt tikai sini konta.Slekt savu swedenes kontu bloketo vispar.

 17. Īss komentārs no zinātāja. Ja Jums ir aktīva piedziņas lieta pamatojoties uz LR tiesas spriedumu vai LR valsts iestādes lēmumu (piemēram VID), tad piedziņa notiek tikai Latvijā uz visu, kas ir zem Latvijas jurisdikcijas. Lietuvas bankas un nebanku maksājumu pakalpojumu sniedzēji nav zem Latvijas jurisdikcijas, tāpēc līdz speciāla procesa uzsākšanai piedziņa uz naudas līdzekļiem nenotiks. Speciālais process ir LR spriedumu atzīšana konkrētā ES valstī. Jūsu kreditoram jālūdz tiesu izdot speciālu apliecību, kuru pēc tam jāiesniedz izpildītājiem Lietuvā. Tātad kreditoram ir jābūt lielai interesei par jums un informācijai par to, ka jums ir konts Lietuvā un tur ir nauda. Latvijas tiesu izpildītāji kā jau minēju piedzīs naudu tikai Latvijā. Tomēr jāatceras, ka par izvairīšanos no tiesu sprieduma izpildes Latvijā ir paredzēta kriminālatbildība. PAYSERA būru labs risinājums tiem, kam ZTI atvelk no algas, bet pārējā algas daļa ir lielāka nekā 430 eiro, jo viss, kas virs šīs summas ienāk Latvijas bankas konta tiek aizskaitīts ZTI. Cik zinu ne visas Latvijas bankas piedāvā iespēju lietot kredītkarti tad, kad uz bankas kontu vērsta piedziņa, tāpēc PAYSERA ir variants, kā ikdienā bēz bēdām tērēt savu naudu. Tikai par katru maksājumu ar karti jāmaksā vismaz 0,10 centi plus 0,75% no summas. Es personīgi izvēlējos PAYSERA jo aprēķināju savas samaksātas komisijas bankām par 2019 gadu un man sanāca 200 eiro, kas šķiet ir par daudz. Lai visiem veicās!

 18. LABDIEN. VAI VEL JO PROJÁM KREDITORI NETIEK KKLÀT PAYSERA. MAN TE ŠOMÈNES 13.AUGUSTÀ PÀRSKAITÌJA ALGU. VÈL ŠODIEN KONTS TUKŠ. SKRÌNÀ REDZÈJU KA TIEŠÀM AIZSKAITÌTS,BET NEKÀ

  1. Tiesu izpildītāji man neko tur nav aiztikuši. Netiek klāt.
   No LV uz paysera reizēm iet divas dienas nauda. atkarīgs cikos skaitīts. jārēķinās ka sestdien svētdien no LV uz paysera nekas neiet.
   Savukārt no paysera uz LV jebkurā dienā, t.sk. sestdien un svētdien nauda atnāk minūtes laikā!

 19. Pēc kāda laika varēšu dalīties pieredzē. Jau pāris gadus ZTI ir bloķējis manus LV kontus, pagājušajā nedēļā atvēru Paysera kontu. Jāatzīst gan, ka Paysera privāto kontu atvēru tikai tādēļ, lai uzņēmumam pieslēgtu Paysera norēķinu sistēmu internetveikalā, bet pie viena paskatīsimies kas notiks ar privāto kontu. 🙂

 20. Vai paysera kontam veel netiek klat uz doto bridi ZTI?Gribetos atvert ka du kontu kam netiek klat,savadak daudz zaudeju .Butu pateicigs ja kads zinatajs atbildetu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *