Kāda ir šī brīža situācija…

Sveiki, Mans izdomātais vārds ir Ilmārs Biezais. Šajā kopsavilkumā īsumā un aptuveni parādu cipari un situācija uz šo brīdi.

Creditreform mēģina piedzīt sekojošus. Dati no ērtā un pārskatāmā CrediWeb.
LMT EUR 90,-
Tele2 EUR 45,-
4FINANCE AS EUR 300,- Šo parādu 4FINANCE AS ir cedējuši Creditreform.

Sergel mēģina piedzīt sekojošus Swedbank parādus.
EUR 3000,- un EUR 4300,- . Viens ir patēriņa kredīts un otrs ir kredītlīnija.

Kredītu inkasso mēģina piedzīt sekojošus.
Via SMS EUR 290,-

Gelvora piedzen sekojošu.
Lateko līzings EUR 40,-, kas ir mistiski uzrēķināti procenti sen atdotam līzingam.

Melnā lapa …. Brrrrr….
Baltcom EUR 17,- (kas ir tikai viņu parādu piedziņas izdevumi…)

Trīs dažādi Tiesu izpildītāji piedzen šādas summas.
EUR 1500,- EUR 500,- EUR 4800,-

Kopsumma aptuveni EUR 15000,- un domāju ka maksāšanas gadījumā šī summa tikai pieaugtu.

Būtībā mana nostāja ir tāda, ka parādi ir jāmaksā. Bet. Manā gadījumā man jau vairākus gadus attiecībā uz šīm lietām bija nolaidušās rokas un bija pilnīgi vienalga kas notiek.  Un šobrīd vairs neredzu jēgu. Maksātnespēja ir noteikti lētāks un arī ātrāks veids kā nostāties uz nulles punkta. Ienākumi nav tik lieli, lai ik mēnesi ievērojamu summu atlicinātu parādsaistību dzēšanai, kuras nepārtraukti pieaug un nekādas saprātīgas vienošanās ne ar vienu nav bijušas. Arī kad senāk parādi tika maksāti, piemēram Swedbank, lai gan ar nelieliem kavējumiem, bet tika regulāri maksāti, banka, redzot ka mana situācija pasliktinās, vien personīgi izlēma divkārtīgi palielināt manus kredītu procentus. Un pēc tam arī pieprasīja atgriezt parādu pilnībā.  Vienlaicīgi ar šo, tiesā tika iesnigti dokumenti par uzņēmuma, kura  parādu biju galvojis,  piedziņu – šīs divas lietas pielika punktu un kopš tā laika manā kontā nav parādījies neviens cents un ir bijis pilnīgi vienalga.

Kādēļ neuzsāku maksātnespējas procesu laicīgi un vairākus gadus iepriekš? Man pieder vairāki uzņēmumi, kurš neviens nekādu darbību neveic jau vairākus gadus, un vienam uzņēmumam bija nodokļu parāds vairāk kā EUR 25000,-. Un dēļ šī baidījos uzsākt privāto maksātnespēju, jo maksātnespējas procesā būtu jāpārdod uzņēmumu daļas un droši vien pieslēgtos arī VID. Uzņēmumiem uzlikti tiesu izpildītāju liegumi samazināt vai mainīt man piederošo daļu vērtību, tādēļ no uzņēmumiem atbrīvoties nekādi nevaru. Papildus tam, Valsts ieņēmumu dienests mani ir sodījis, par to, ka neesmu laicīgi iesniedzis uzņēmuma gada pārskatu un neesmu reaģējis uz brīdinājumu. Sods bija naudas sods un arī liegums ieņemt valdes locekļa u.tml. amatus, kā rezultātā Uzņēmumu reģistrs izslēdza mani no visiem maniem uzņēmumiem kā amatpersonu, kā rezultātā izveidojās īpatnēja situācija – maniem uzņēmumiem nav nevienas amatpersonas, līdz ar ko nevaru neko lemt, parakstīt, kā arī pat aiziet uz pastu pēc ierakstītajām vēstulēm.

Otra lieta, kādēļ neesmu uzsācis maksātnespējas procesu ir fakts ka man nekas nepieder un esmu radījis vidi, kurā pilnā varu eksistēt un darboties bez sava konta, bankas kartēm utt.. Bankas konts, bankas kartes un internet banku manā lietošanā piešķīris draugs, auto ir uz draudzenes vārda, dzīvoklis un kredīts arī uz draudzenes vārda. Aktīvi lietoju Paypal un Bitcoin. Veikalos un internetā brīvi norēķinos ar bankas karti kas ir uz drauga vārda.

Un matemātika. Matemātika ir vienkārša. Maksātnespēja izmaksā lētāk. Protams ja nav īpašumu ko zaudēt..

Apmēram tā. Nākamajos rakstos aprakstīšu kā tas viss radās, no kurienes parādi. Kādas lietas saistībā ar to ir notikušas, kādas vēstules, zvanus esmu saņēmis. Kopš šī brīža arī katru reizi kad kaut kas notiks saistībā ar parādiem un maksātnespēju, rakstīšu blogā. Cerams līdz brīdim, kad būšu veiksmīgi tam visam ticis cauri.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *