Kāpēc cilvēki nedalās ar informāciju. Pārdomas.

Jau ilgu laiku meklēju atbildes uz dažādiem maksātnespējas procesa jautājumiem un secinu ka tādas praktiskas informācijas ir ļoti maz. Kapēc?

Pirmkārt domāju, ka neviens noteikti nevēlas lielīties, ka ir izgājis maksātnespējas procesu un tāpēc nevēlas arī dalīties ar pieredzi un informāciju. Otrs faktors ir tas, ka lielākā daļa iespējams ir tērējuši naudu konsultantiem un juristiem un kā jau īsteniem latviešiem pienākas, tā teikt žaba dušī padalīties ar kādu citu informācijā bez maksas. Tas arī iemesls kādēļ pilns internets ar konsultantiem, kas gatavi par naudu “palīdzēt” citiem nelaimē nonākušajiem. Cena nu tā 150-200 Eur par pieteikumu tiesai un 20-50 Eur par konsultāciju, lai gan parasti pievilina ar bezmaksas pirmo konsultāciju kur ir pilnīgi bezjēdzīga ūdens liešana. Manā gadījumā, kad pieteicos pie vieniem Kuģu ielā, meitene pirms tikšanās divreiz zvanīja un piekodināja lai obligāti paņemu līdzi naudu! …. Kad sapratu, ka čaļi nespēj atbildēt uz jautājumiem par manām uzņēmuma daļām un to lomu procesā un saprata ka neesmu galīgs muļķis, vienkārši paziņoja ka bezmaksas konsultācija ir beigusies un varam turpināt uzreiz noslēdzot līgumu un samaksājot.. Protams teicu visu gaišu. Bet ofiss smuks un čaļi smukos uzvalkos un runāt arī mācēja labi, tikai žēl ka ar vājām zināšanām un vienu mērķi – līgums un nauda.

Nākamais kādēļ maz informācijas, droši vien katrs vēlas par šo procesu aizmirst un necilāt to, izņemot tos kas konsultē par naudu.

Kad šobrīd esmu sakrājis praktiski visus dokumentus (liste būs vēlāk), tad saprotu ka varbūt gribētu kādu palīgu, protams par maksu, bet te ir auzas, jo no milzīgā piedāvājumu daudzuma es nevaru nevienu izvēlēties jo neviens jau nespēj pierādīt savu kompetenci.. un arī to labo vārdu no apmierinātajiem klientiem nav. Vērsos pie vairākiem , izklāstot situāciju 100% atbilde bija īss un sauss OK! dod piķi, taisīsim to pieteikumu tiesai. Un neviens īsti neizskaidro par ko tad ir īsti jāmaksā… Es 90% esmu pārliecināts, ka jāmaksā ir par pāris A4 lapām – vācamo dokumentu sarakstu un adresēm kur un kā dabūt, pāris veidlapas un droši vien standartizēts pieteikums tiesai, kas pašam arī jāpilda. Nu pārlieciniet ka ir savādāk!! Un noteikti pēc iesniegšanas tiesā, ja rodas kāds jautājums vai pat ja tiesa atsaka maksātnespējas pieteikumu, ir vienkāršs uz redzēšanos vai arī piķo tālāk. Un tad nu domā ko darīt un kā rīkoties.

Pagaidām labākie informācijas resursi ir

Iekomentējiet ja zināt vēl kādu labu resursu.

Un vēl. Meklējot informāciju vajadzētu uzmanīties un neiekrist veiklo palīgu rokās, jo lai ievilinātu cilvēkus savās lapās no googles meklētāja, viņi savās lapās izvieto šādu tādu informāciju, kur vienmēr blakus arī tālruņa numurs bezmaksas konsultācijām, kuru mērķis aprakstīts augstāk.

7 Comments

 1. Ilmār, atvaino, ka rakstu saistībā ar citu jautājumu – saistībā par Paysera IBAN norēķinu kontu.

  Cik lasīju šajā mājas lapā, Tu to izmanto, bet kā es varu pārskaitīt naudiņu no Latvijas komercbankas uz Paysera IBAN kontu? Piemēram, es drīkstu rakstīt pie informācijas par saņēmēju manu vārdu un uzvārdu, vai man obligāti jāraksta Paysera LT? Kādu maksājuma mērķi man norādīt?

  Būšu ļoti pateicīgs par Tavām atbildēm!

  1. Tā kā parasts starptautiskais Eiropas IBAN maksājums. Vārds protams Tavs, konta numurs (tikai nezinu kā tur ar kļūdām jo hanzabankai kaut kad skaitīju cilvēkam naudu un nokļūdījos IBAN konta nr un nauda aizgāja uz to kļūdaino kontu neskatoties ka cilvēka vārds pavisam cits). Komentāros raksti ko gribi – te vienīgais kam kaut ko, kaut kad var vajadzēt paskaidrot ir VID audits manuprāt..
   Swift kods jānorāda EVIULT21XXX.

 2. Sveiks, Ilmār,
  Vai šo karti piereğistrējot LV mikrouzņēmumam, vid var redzēt, cik naudiņas ir pārskaitīts uz šīs kartiņas konta? Un vai vid redz amerikas bankas kontus? Interesē Jūsu viedoklis, paldies iepriekš.

  1. Ja VID tiek iesniegtas korektas mikrouzņēmuma nodokļu atskaites, tad protams un loģiski ka VID zinās cik un kam aizskaitīts. Ja domā par krāpšanos ar atskaitēm, tad iespējams vid nezinās, it sevišķi ja nauda tiek ieskaitīta mikrouzņēmumā ne no LV. Ja visa LV nauda, tad loģiski ka redzēs ka nesakrīt cipari. Bet varbūt viss ir savādāk.
   USA kontiem domāju ka netiek un netiks klāt. EU viss virzās uz to, ka ar banku un nodokļu administrāciju datiem EU valstis dalīsies un kaut kādā mērā tas jau notiek.

   1. Bet ja vidējs LV sia skaita jaunam LV mikrouzņēmumam, kuram ir amerikas konts piesaistīts, vai VID nočekos, ka mazāk ir samaksāts nodokļos vai ja vispār nav?

 3. Jautaajums. Taatad maksaatnespeejas pieteikumu reaali var iesniegt bez starpnieku paliidziibas?!

  1. Protams ka var! Drusku jāpalasa likumi. Bet drošāk tomēr lūgt kāda palīdzību, jo ja pieteikums aizpildīts nepareizi vai kaut kas trūkst, tad Tiesa pieteikumu var nepieņemt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *