Kredītinformācijas Birojs

Delfi raksta:

Sākot ar decembri Latvijas kredītu devējiem būs pieejams virtuālais kredītbirojs – tiešsaistes risinājums, kurš vienā kredītvēstures izziņā apvieno ziņas par visām personas kredītsaistībām un ienākumiem. Ziņu avoti ir abi Latvijā licencētie kredītinformācijas biroji – “Kredītinformācijas Birojs” (KIB) un “Crefo birojs”, kā arī Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Viss raksts lasāms šeit.

Izmēģināju. Atnāk diezgan bezjēdzīga atskaite. Dati izkatās ka ir tikai no Latvijas Bankas kredītreģistra (un arī ne visi) un Uzņēmumu reģistra. Nekādi citi dati tur nav.
Lielākā daļa, no 22 lapaspušu “atskaites” ir vēsturiskie dati par maniem likvidētajiem uzņēmumiem.
Un abi bankas parādi. Tas arī viss.

Īsi sakot pilnīgi nelietojams un nederīgs fufelis.

4 Comments

 1. Sveiks! Cītīgi sekoju Taviem piedzīvojumiem 🙂 Man radās vajadzība pēc padoma: Kuras bankas kontu nevar bloķēt tiesu izpildītāji? Un vēl – kad konts vispār var tikt bloķēts? Vispirms brīdina?

 2. Kontu bloķē Tiesu izpildītājs, kad tam ir iesniegts izpildraksts, ko piemēram izdod Tiesa. Īpašas tiesības ir valsts iestādēm, kur tiesa nav vajadzīga – piemēram VID, arī pašvaldības par nekustamā īpašuma nodokļu parādiem, bet arī te viss notiek caur tiesu izpildītājiem, kuri starp citu nežēlīgi uzrēķina par saviem “pakalpojumiem”.
  Brīdinājumi nekādi nav, ja vien nēesi bankas zelta klients un banka pabrīdina ka ir saņēmusi tiesu izpildītāja rīkojumu. Vienkārši čiks un ciet. Visu var izlasīt tiesas spriedumā – iedod laiku pārsūdzēt lietu, ja nepārsūdzi, tad uzliek pienākumu laikam 10 dienu laikā samaksāt, ja nesamaksā, tad prasa tiesai izpildrakstu un iesniedz tiesu izpildītājam, kurš ātri nosūta visām bankām lai bloķē.
  Tiesu izpildītāji var bloķēt jebkurā latvijas kredītiestādē atvērtu kontu. Kautko te man runā ka arī ārzemēs mākot kautko piedzīt, bet tā 100% pierādījumu man nav.
  Ā, un ir tiesības izņemt bankā, skaidrā naudā kautkādu minimālo algu laikam un arī bērnu pabalstus. bet tikai bankā un skaidrā. citadele un swed gadījumos ne internetbanku, ne kartes lietot parskaitijumiem nevar.
  Man nav bloķēts un darbojos ar Paysera, Revolut un Monese. Paysera ir kā pilnvērtīga banka ar smuku internetbanku latviešu valodā, revolut un monese vairāk karšu darījumiem.

  Pavisam aizmirsu. Bankas konts ir tikai viena lieta pret kuru vēršas – rēķinies ka būs liegumi nekustamajam īpašumam, automašīnām, uzņēmumiem, arī tehnisko apskati nevarēsi iziet… Un ja saprātīgi nevarēs piedzīt naudu no kontiem, tad nekustamais uz izsoli…

 3. monese un revolut konti parādās ka ārzemju konti (UK1435000>>>>>>>>) vai kā LV konti (LV1435>>>>>>>>>>).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *