Lēnām sāku privātās maksātnespējas lietu.

Esmu nolēmis šogad beidzot uzsākt privātās maksātnespējas lietu. Vispirms viss rūpīgi jāsaplāno, jo uzsākot visu būs mēnesis laika lai iesniegtu tiesā.

Plānoju sākt vākt dokumentus.

Plāns. Daļēji jau vienreiz izpildīts, tādēļ pierakstu cik kas maksā un kur un kā dabūt. Šo visu jādara operatīvi, jo visi dokumenti ir derīgi vienu mēnesi! Un šī mēneša laikā ir jāiesniedz visi dokumenti, kā arī pieteikums tiesā.

  1. CSDD. Par to ka nepieder auto/moto tehnika. Viss vienkārši – Bauskas ielā trešajā stāvā, arhīvā, uzrādot ID un aizpildot iesniegumu, izziņa rokā. 15.min laikā. Bezmaksas 2x gadā var dabūt šādu izziņu.
  2. Zemesgrāmata. Par to, ka nepieder nekustamais īpašums. Jāuzraksta iesniegums, pēc trīs dienām jānāk pakaļ. Jāmaksā EUR 6,20. uz vietas ar karti vai pirms tam pārskaitot.
  3. Uzņēmumu reģistrs Pērses ielā. Par to, ka nepieder uzņēmumi. Izziņu var saņemt nekavējoties uz vietas, samaksājot ar karti EUR 9. Var samaksāt tikai ar sev piederošu karti.
  4. Iekšlietu ministrijas pilsonības un imigrācijas Rīgas nodaļa Čiekurkalna 1.līnijā 1. 2,50 EUR. izziņa par savu deklarēto adresi. Saņemu nekavējoties.
  5. VSAA paziņojums „Par apdrošinātās personas iemaksām”. Talejas iela 1, tur pat kur VIDs.
  6. VID izziņa. Par to ka esi Latvijas nodokļu maksātājs + uzrāda algu cik atceros.

Visas iestādes prasa maksāt tikai ar sev piederošu karti. Mani vispār pārsteidza ka tās izziņas ir prasti papīrīši bez zīmogiem… Vienīgais ar ko tās atšķiras no tiem papīriem ko pats var izdrukāt latvija.lv ir tas ka uz šiem ir izziņas numurs.

Pagājušajā reizē prasīju arī izziņu no centrālā depozitārija par to, ka man nepieder nekādas akcijas… nez vai tas tiešām ir vajadzīgs?

Ja kāds var pakomentēt – ko tagad darīt ar maniem ārzemju kontiem? Vai kāds prasīs par tiem un vai būs jāuzrāda šo kontu izraksti? Konti ir Paysera (LT), Monese un Revolut (GB).

Vēl būs vajadzīgs:

Kvīts par valsts nodevas samaksu un Kvīts par ar lietas izskatīšanu saistīto izdevumu samaksu oriģināli . (nez kur tādu maksājuma kvīti dabūt, ja maksāšu no Paysera…) Vai var ieiet jebkurā bankā, ja arī nav konta, un veikt maksājumu skaidrā naudā?

Un pietikums tiesai! Jau sāku sacerēt, par pamatu ņemot no e-jurista nopirkto veidlapu. Sacerējums sanāk garš, tik nezinu cik dziļi un pamatīgi aprakstīt… Par likvidētajām firmām rakstīt, jeb labāk pēc iespējas mazāk?

2 Comments

  1. Liels paldies! šis raktsts noderēja vairāk nekā jurista iedotais izziņu uzskaitījums bez papildus info kur un kā dabūt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *