Maksātnespējas procesa uzsākšana

Biju savācis visus nepieciešamos dokumentus, jo gribēju decembrī  beidzot  uzsākt maksātnespējas lietu. Diemžēl laika trūkuma un pirmssvētku haosa dēļ, kā arī dēļ tā ka visas izziņas ir derīgas tikai vienu mēnesi, pagājušā gada nogalē uzsākt maksātnespējas procesu neizdevās…

Sākšu vākt izziņas no jauna. Pirmajā februāra nedēļā sniegšu to lietu beidzot Tiesā. Pa vidu atklājies arī ka neskatoties uz to, ka laulība pie notāra jau šķirta, Uzņēmumu reģistrā ir jāgriežas personīgi, lai izņemtu ierakstu par laulības līguma esamību, citādi tas tur karājas un visiem protams interesē kas tur ir. Murgs…

Atlicis tikai noskaidrot kur iemaksājams maksātnespējas depozīts. Un diemžēl no 2018.gada 1.janvāra, sakarā ar minimālās algas palielinājumu, viss process kļūst arī dārgāks. Piemēram maksātnespējas depozīts divu minimālo mēnešalgu apmērā EUR 760 vietā šobrīd būs EUR 860…. Tāpat mainās arī ikmēneša maksājums, kas noteikts 1/3 apmērā no ienākumiem, kas minimālā scenārija gadījumā ir 1/3 no minimālās algas – iepriekš 126,66 mēnesī, tad tagad 143,33. Tas nozīmē, ka minimālā scenārija rezultātā maksātnespējas process kļūst par EUR 300,04 dārgāks.

9 Comments

  1. Maksātnespējas process 100% elektroniski.

    Is it duable? Kad prasīju padomu man teica kā jā, varot visu pilnībā izdarīt elektroniski un esot pat viņiem kukāds tiesnesis kurš speciaļizējās uz elektornisko bankrotēšanos. Tā ir taisnība, tu vari reāli bankrotēt LV ar eparaxta palīdzību neizejot ārā no biroja?

    1. Neesmu lietas kursā par tiesnešiem, bet man liekas ka visas vajadzīgās izziņas nevar dabūt attālināti. Es domāju ka nevar. Katrā ziņā ja domā, ka dzīvojot un darbojoties ārzemēs var izveikt maksātnespēju, tad kļūdies, jo viens no priekšnosacījumiem ir ka ir jābūt vismaz pēdējos 6 mēn Latvijas nodokļu maksātājam, lai gan šis nav sīkāk atrunāts – kuri tieši tie nodokļi ir, jo neko nesaņemot un nemaksājot citus nodokļus veikalā pērkot maizi arī tiek maksāti nodokļi.

    1. Diemžēl nē. viss iekārtojies tā, ka man viss ir labi un parādi netraucē. Plānoju iesniegt dokumentus, bet tas prasa laiku un finanses. Kad izdarīšu, tad turpināšu aktīvāk rakstīt kā man iet..

  2. Vai tiesas izpildītājs var atņemt arī minimālo algu? Vai tikai to summu, kas ir virs tās?

  3. Es arī taisos pasludināt maksātnespēju. Tik īsti nav skaidrs, cik reāli gadījumos sanāk tā, ka to atsaka. Diez tas ir augsts procents?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *