Par saistību piespiedu izpildi brīdinājuma kārtībā

Jau kādu laiku, kā piedziņas metodi kreditori izmanto tā saukto saistību piespiedu izpildi brīdinājuma kārtībā.

Tas ir ātrs veids kā kreditoram nodot parādu tiesu izpildītājiem, ja parādnieks neliekas ne zinis par vēstulēm vai arī nesniedz iebildumus tiesai.

Būtībā lieta ir sekojoša – parādnieks saņem vēstuli no tiesas ar apmaksātu atbildes veidlapu. Ja parādnieks neatbild tiesai, tad parāds automātiski tiek apstiprināts tiesā un pēc tam kreditors to var uzreiz nodot tiesu izpildītājam.

Te būtiski ir jebkurā gadījumā noteikti atbildēt tiesai un nosūtīt atbildi, veidlapā aizpildot, ka nepiekrītat parādam, neatkarīgi no lietas būtības, kā rezultātā pēc laiciņa saņemsiet atbildi no tiesas, ka prasība ir izbeigta (vismaz šajā fāzē), kas protams neizslēdz iespēju, ka kreditors griezīsies tiesā parastā prasībā.

Kāpēc jāatbild, ka nepiekrītat šādai piespiedu izpildei brīdinājuma kārtībā – šeit tiesa neizskata lietu pēc būtības, neiedziļinās, kā arī nepārrēķina līgumsodus, soda procentus utml., kas dažos gadījumos ir ļoti nesamērīgi un kas nozīmē ka parastas tiesas gadījumā jūsu izdevumi var būt daudzkārt mazāki!

Kā piemēru varu minēt vienu lietu, kur kreditors pieprasīja vairāk kā 4000eur soda procentos un līgumsodā un parastā tiesas procesā mūsu godīgā tiesa nosprieda, ka soda procentiem jābūt samērīgiem un piesprieda maksāt 300eur (prasīto varāk kā 4000eur vietā!)

Vēl esmu dzirdējis, ka šo metodi plaši izmanto Rīgas namu pārvaldnieks, un arī viņiem pārsvarā ir nesamērīgi soda procenti, ko parastā tiesā samazina vairākkārtīgi.

Vēl varat palasīt: https://www.tvnet.lv/5647525/vienkarsota-paradu-piedzina-tiesa

https://lvportals.lv/tiesas/289179-maza-apmera-prasibas-iesniegsana-tiesa-2017

9 Comments

 1. Cik daudz laiku ir lai saņemt no Latvijas pasts to vēstuli? Līdz mēnesim (30 dienas no LV pasts pirmo aicinājumu ) un pēc saņemšanas vēl 14 dienas lai dot atbildi? Pareizi?

  1. To es saprotu. Bet cik daudz laiku ir pirms parakstīšana LV pastā lai saņemt to vēstuli ? Man vajag maksimali vēlāk to saņemt. Kā es saprotu es varu saņemt to 30 dienu laikā no pastā, dod atbildi 14 dienu laikā. Tā bus ~1.5 men.

 2. Uzglabā 30 dienas

  Ministru kabineta 2013. gada 25. jūnija noteikumi Nr. 335 “Noteikumi par rīcību ar neizsniegtiem pasta sūtījumiem un kārtību, kādā pasta komersants atver pasta sūtījumus un rīkojas ar to saturu” nosaka: “Ja pasta komersants nav noteicis citu pasta sūtījuma glabāšanas termiņu, neizsniegto pasta sūtījumu glabā pasta pakalpojumu sniegšanas vietā vismaz vienu mēnesi.”

  Valsts akciju sabiedrības “Latvijas Pasts” gadījumā sūtījumu uzglabāšanai ir noteikts 30 dienu termiņš. Ja tas noteiktā termiņā netiek izņemts, “Latvijas Pasts” sūtījumus nosūta atpakaļ piegādātājam.

 3. Ja zināms ka briest tāda lieta, tad atliek piedeklarēties kaut kur ārzemēs un neviens neko tādu nesūtīs…

 4. Un vispār – šitai lietai nav nekādas starpības vilkt to termiņu. Saņemiet to vēstuli un atbildiet ka nepiekrītat, līdz ar to lieta būs izbeigta!

  1. Liels paldies! Vai tad nebus problēmas ar to nepiekritīšanu? Kāpēc viņi draud ar kaut kādu kriminalikumu??

   1. kurš un ko tieši draud? Es vairākkārt esmu atbildējis šādiem sūtījumiem, ka nepiekrītu un vienmēr viss ir bijis kārtībā.

  2. Nu tad ok. Tur parasti it rakstīts kā par nepatiesu info došanu var pievērst krimināllikums.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *