Bingo!!! Uzņēmumi ir likvidēti.

Tas brīdis ir klāt.  Man vairs nepieder neviena uzņēmuma daļas. Visi uzņēmumi ir likvidēti un par to liecina ieraksti Lursoft datu bāzē. Likvidācija neizmaksāja neviena centa.

Drusku nobijos, jo mēneša laikā jebkurš varēja pieteikties par likvidatoru un izjaukt vienkāršo likvidāciju…. un tieši tanī laikā uzradās Sergel, kuri nopirkuši viena uzņēmuma parādu no Lattelekom, par kaut kādu 2001. gada līgumu kur  2Ls ir kaut kāda iekārtas maksa + kaut kādi pakalpojumi + 40EUR piedziņas izdevumi, kopsummā 90EUR. Man nav ne jausmas kas tas ir, jo uzņēmumos nekad TV nebija un nets bija no nopietnākiem provaideriem. Bet nu šis arī ir ok, jo kā saprotu, tad tagad neviens pretenzijas izvirzīt nevar.

Kā likvidēt uzņēmumu? Shēma elementāra. Jāpanāk lai uzņēmumam 3 mēn. nav valdes. Vai nu klasika, ka vids izslēdz, kā manā gadījumā, vai arī pašam jāraksta iesniegums ka nevēlies pildīt valdes locekļa pienākumus.
Tad zvans UR Kontroles nodaļai 67031723, šķiet atbildēja un ar mani komunicēja nodaļas vadītāja, valsts notāre Linda Bespalova. Ļoti laipna, saprotoša un izpalīdzīga.

 1. Viņi sūta brīdinājumu uz juridisko adresi, ka nav valdes, blablabla … lai ieceļ valdi utml. (šis man bija izdarīts jau kaut kad ļoti sen)
 2. Viņi sūta vēstuli par to, ka valde nav iecelta un brīdina par darbības apturēšanu;
 3. Viņi sūta vēstuli ka darbība ir apturēta, notāra lēmums, ar iespēju pārsūdzēt utt.
 4. Tad ir mēnesis + 7 dienas (pasta sūtījuma laiks pēdējā brīža izmantotājiem) lai pārsūdzētu lēmumu vai pieteiktos par likvidatoru.

Katra procesa starpiņā ir jāzvana Uzņēmumu reģistram un jālūdz bīdīt lietu tālāk, jo viņu kapacitāte nav tik liela lai viss tā pilnīgi automātiski darbotos.

Viss process aizņēma 3 mēnešus un neiztērēju ne centa!

15 Comments

 1. Sveiks. Varbūt vari man uzrakstīt uz epastu. Vēlos uzdod dažu jautājumus.

  1. Vienkārši sakritība… uzradās tanī laikā.
   protams kā likvidatori vai kreditori nepieteicās.

 2. Kādas veidlapas aizpildīji, lai noņem valdi.
  Dalībnieka lēmums un KR 18 veidlapa(pieteikums izmaiņām) ?
  Vai tev pamatkapitāls bija 100 % apmaksats, vai biji uzņemumā biji viens (gan dibinātajs, gan valdes loceklis)?

  1. Neviena veidlapa nebija jāpilda. Visus papīrus sūtīja Uzņēmumu reģistrs jau gatavus, parakstītus un laikam arī ierakstītus.
   Mani izslēdza no valdes VIDs. Ja pats gribi izstāties, tad droši vien kaut kāds iesniegums vajadzīgs. Pamatkapitāls bija liels un pilnībā apmaksāts. Uzņēmumā biju viens, gan dibinātājs gan valdes priekšsēdētājs.

 3. Un vēl 4 , kuros sen esmu atteicies no valdes pienākumiem, bet pārējie ir bijuši slinki iesniegt šo info arī rakstīšu iesniegumu, ka sen esmu atteicies un nepildu šādus pienākumus. Lietas pamazam jāsakārto.

  1. Šo procesu nevar izpildīt un likvidēt uzņēmumu ja valdē palicis ir kaut viens cilvēks. Tb nevari tikt vaļā no piederošām daļām un likvidēt uzņēmumu.
   Bet atteikties no valdes gan vajag jo likums , kas uzliek valdes locekļu finansiālu atbildību par kantora nodarījumiem nav atcelts..

  1. Kreditori var pieteikties par likvidatoru un tad iestājas maksātnespējas process. Praktiski gan neredzu nekādu jēgu no tā, jo ja reiz uzņēmums iet šādu skuju taku, tad no tāda neko dabūt nevar(kreditori), un sanāks tikai lieki tēriņi juristiem utt.

 4. Ja galv. kreditors ir valsts? Man tā situācija iet bišku savādāka secībā. 3-s gadus atpakaļ apturēja darbību. Šī gada sākuma noņēma valdi. Ir neziņa ,kas būs tālak. Cik juristu , gandrīz tik arī viedokļu. Visvairāk baida , ka nenokancelē to parādu uz privāto, tipa slikta vadīja uzņemumu utt.

  1. Lūk labs raksts par šo tēmu – https://lvportals.lv/skaidrojumi/268040-valdes-loceklu-atbildiba-par-nodoklu-paradiem-i-2015
   Ir jāsakrīt vairākiem parametriem lai varētu vērst piedziņu privāti uz valdes locekļiem. Un neesmu dzirdējis nevienu gadījumu, ka šāda piedziņa būtu notikusi.
   Paskaties vai tavs uzņēmums nav to laimīgo skaitā ko šogad februārī lielā čupā likvidēja 🙂

   Man bija līdzīga situācija ar nodokļu parādiem. Bet Vids atsūtīja lēmumu, ka neredz iespēju piedzīt un
   pēc tam lēmumu ka visi parādi tiek vienkārši dzēsti.

 5. Lūdzu palīdzību.
  1. Pieder uzņēmums SIA ar 2 EUR kapitalu (50/50 divi valdes locekli)
  2. Darbību nekad nepildijām. Ieguldijām dažus simtus, sapratām ka lieta nekādīgi nekustēsies.
  3. Es pārņēmu 100% daļas. 3 gadus neko nedariju un sapratu, ka nekad arī nedarīšu jo ideja nav.
  4. Slēdzu visus kontus utt. Nekā vairs nav, ne naudas, ne konta, ne darbinieki. Tikai es.
  5. Saņēmu 2018. gada pārskatu no VID EDS. Iesniedzu, viss klusums.
  6. Saņēmu 2019 gada pārskatu no VID EDS. Neļauj iesniegt, prasa kautkādu info. Nav kam prasīt īsti un nav arī līdzekļi to visu darīt (nu, ja nebūs iespējas, darīšū). Kļūstu izmisīgs, atlikušas 12 dienas līdz gada pārskata iesniegšanai un es cenšos labot un labot un labot. Smagi… Stulbs un pats vainīgs.

  Kā es varu atteikties no valdes locekla amata. Es vēlos likvidēt to visu, bet kad lasu par likvidāciju, tas viss ir ļoti sarežģīti un ekstrēmi dārgi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *